statystyki szczegółowe

Aktualności

PORAŻKA W KATOWICACH

• autor: mukp1999, 2014-09-06 19:18

W meczu II kolejki grupy IV Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, nasz zespół gościł w Katowicach a naszym rywalem była ekipa Gieksy Katowice.

MUKP zanotował w Katowicach słabszy występ w efekcie którego musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy zasłużenie wygrali 3:0.

Więcej o meczu w rozwinięciu a zdjęcia ze spotkania w Katowicach na facebooku.

Warunki do gry nie były łatwe. Wysoka temperatura dawała się we znaki zawodnikom obu drużyn, tym bardziej że sztuczna murawa boiska kompleksu ,,Rapid" w Katowicach jeszcze potęguje odczuwalną temperaturę. W przeciągu całego meczu lepiej z warunkami do gry poradzili sobie gospodarze, choć pierwsze 40 minut było w miarę wyrównane i nasza drużyna prezentowała się całkiem dobrze. Zaskakująco dobrze wyglądała w pierwszej połowie nasza druga linia, ale być może wynikało to z taktyki zespołu gospodarzy, którzy grali głównie długą piłką za linię naszej obrony i ten element wychodził im bardzo poprawnie. W pierwszej połowie gra była wyrównana, choć bardziej klarowniejsze sytuacje do zdobycia gola wypracowali sobie gospodarze. Najbliżej powodzenia byli w 7 minucie, gdy nasi defensorzy sygnalizowali spalonego a zawodnik gospodarzy stanął oko w oko z Konradem Włodarczykiem, ale górą w tej sytuacji był nasz bramkarz. Z kolei w 29 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgubił krycie Konrad Sroga i zawodnik Gieksy posłał głową piłkę tuż obok słupka. Nasz zespół był groźny w 8 minucie, gdy Krzysztof Barnach z prawej strony obsłużył podaniem Michała Palucha a ten oddał strzał pod poprzeczkę, ale dobrze ustawiony bramkarz Gieksy wybronił to uderzenie. Jeszcze bliżej powodzenia byliśmy w 36 minucie po dynamicznej akcji prawą stroną Gabriela Kamińskiego, który dośrodkował wprost na głowę nieobstawionego w polu karnym Krzysztofa Barnacha, ale niestety nasz zawodnik posłał futbolówkę w środek bramki i Kamil Główka w bramce gospodarzy nie miał problemów z wyłapaniem piłki. Futbol to gra błędów i niestety przyszło to nam sobie uświadomić w 37 minucie, gdy nastąpiło kolejne długie podanie za linię naszej obrony i błąd popełnili Konradowie: Sroga i Włodarczyk. Ich niefrasobliwość wykorzystał Kamil Stachowiak, który skierował piłkę do pustej bramki MUKP. Typowa bramka do szatni, której zdecydowanie powinniśmy się ustrzec.

Do przerwy przegrywaliśmy 1:0, ale gra drużyny była całkiem poprawna, choć fizyczne kilku naszych zawodników nie wyglądało dobrze. Dotyczy to głównie tych, którzy w tygodniu borykali się z określonymi urazami a gotowość do gry potwierdzili w dniu spotkania.

Stracona w końcówce pierwszej połowy meczu bramka wlała w drużynę gospodarzy sporą dawkę boiskowego optymizmu a nam zabrała pewność siebie. Na drugą połowę bardzo duży wpływ miała szybko stracona druga bramka przez nasz zespół. To był bardzo... dziwny gol. Straciliśmy piłkę na naszej prawej stronie, futbolówkę przejął Kamil Stachowiak na 25 metrze (gdzie był defensywny pomocnik?), podciągnął kilka metrów i przy braku jakiejkolwiek reakcji środkowych obrońców oddał strzał w kierunku naszej bramki a piłkę odprowadził wzrokiem źle w tej sytuacji ustawiony nasz bramkarz. Za dużo bierności jak na jedną akcję... W kolejnych minutach nasz zespół walczył, starał się, ale brakowało mu pomysłu na zaskoczenie zespołu Gieksy. Szukaliśmy stałych fragmentów gry, ale w tym elemencie po prostu brakowało nam szczęścia. W całym meczu egzekwowaliśmy raptem tylko 4 stałe fragmenty gry, przy czym tylko jeden był wykonany należycie... Gospodarze w drugiej połowie kontrolowali przebieg gry a kropkę nad ,,i" postawili w 77 minucie strzelając trzecią bramkę. Rezerwowy zawodnik Gieksy - Artur Tkacz, przejął piłkę na swojej lewej stronie (kolejna strata naszych prawoskrzydłowych) i pomknął na naszą bramkę. Po drodze ograł przemeblowaną naszą defensywę i zdołał oddać precyzyjny strzał nad interweniującym Konradem Włodarczykiem ustalając wynik meczu.

Po raz kolejny nie udał nam się występ przeciwko drużynie Gieksy. Gospodarze w pełni zasłużyli na 3 punkty i wypada im tylko pogratulować dobrego meczu. Nam brakowało mocy w ofensywie i popełniliśmy kilka błędów brzemiennych w skutkach, co zadecydowało o tym, że z Katowic wracaliśmy w minorowych nastrojach. Mecz w Katowicach przebiegał w sportowej atmosferze i przy bardzo dobrym sędziowaniu. Jedyny zgrzyt miał miejsce po ostatnim gwizdku arbitra, gdy typowym boiskowym chamstwem popisał się kapitan Gieksy - Dominik Dudek. Żenada...

Gratulujemy gospodarzom zwycięstwa a naszemu zespołowi dziękujemy za walkę. Tym razem nie wyszło, ale okazja do rehabilitacji - już we wtorek.

GKS Gieksa Katowice - MUKP Dąbrowa Górnicza 3:0 (1:0)

37 min Kamil Stachowiak 1:0; 45 min Kamil Stachowiak 2:0; 77 min Artur Tkacz 3:0.

MUKP: Włodarczyk - Kijas, Sroga, Juszczyk, Bielecki (78 Jefimow) - Konieczny (62 Swoboda), Paluch (56 Pałys), Pawlos (25 Rańć), Kamiński(75 Kaczmarczyk) - Barnach (65 Lewicki), Rakoczy (45 Wróbel).

Kartki żółte:  GKS: Patryk Kościelny (faul), Dominik Dudek (niesportowe zachowanie); MUKP: Michał Bielecki (faul).

Sędziowali: Dawid Błaszczak (jako główny) - Krzysztof Głodowski, Mateusz Józef (liniowi).