RUSZAJĄ ROZGRYWKI

• autor: mukp1999, 2014-08-29 19:12

Czas wakacji i przygotowań do sezonu ligowego nieuchronnie zmierza ku końcowi i już jutro nasza drużyna wybiegnie na boisko, by zainaugurować jesienne rozgrywki ligowe.

W tym sezonie MUKP Dąbrowa Górnicza występować będzie w III Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w grupie IV a organizatorem tych rozgrywek jest katowicki podokręg PZPN.

Analiza grupy IV w rozwinięciu.

Przygotowaniom naszego zespołu do nowego sezonu towarzyszyły liczne komplikacje niestety... Planowana przebudowa zespołu została ,,storpedowana" przez pozbawiony zasad ościenny klub i niemal w ostatniej chwili zostaliśmy zmuszeni do uzupełnienia ubytków kadrowych. Efektem tych perturbacji były słabe wyniki drużyny w sparingach i ogólnie nie najlepsza dyspozycja. Mamy nadzieję, że drużyna z każdym tygodniem będzie się prezentowała lepiej i będziemy świadkami emocjonujących spotkań z jej udziałem w nadchodzącym sezonie.

A sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Grupa IV składa się z 8 drużyn i jesienią zagramy dwukrotnie z każdym przeciwnikiem - łącznie rozegramy 14 spotkań. Według regulaminu: jedna drużyna awansuje do II ligi a jedna spadnie do IV. Pozostałe, po uzupełnieniu utworzą III ligę w zmaganiach wiosennych.

Tradycyjnie - do faworytów ligi nie należymy. Zagramy z bardzo wymagającymi rywalami. O czołowe lokaty winny bić się przede wszystkim GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec, gdyż do obu tych klubów sukcesywnie trafiają wyróżniający się młodzi piłkarze z okolicznych klubów. Potencjał w tych zespołach jest na pewno duży, ale jak historia nie raz pokazała: faworyt nie zawsze bywa górą... W ostatnim sezonie z Zagłębiem Sosnowiec i Gieksą nie graliśmy.

Swoim skromnym zdaniem uważamy, że o awans do II Ligi Wojewódzkiej z dużą szansą powodzenia walczyć będzie Sparta Katowice. Tą drużynę znamy dość dobrze, przegraliśmy w ubiegłym sezonie oba spotkania z rywalem z Katowic.

Groźna będzie na pewno drużyna Górnika Piaski, która ubiegły sezon zakończyła na wyższej pozycji w tabeli od MUKP i miała lepszy bilans spotkań z nami: zwycięstwo 5:3 oraz remis 2:2.

Wyrównane spotkania czekają nas zapewne z Rozwojem Katowice. Bardzo fajna drużyna, z którą w ubiegłym sezonie wygraliśmy 3:0 i zremisowaliśmy 1:1.

MKS Siemianowice Śląskie to także groźna drużyna i pomimo korzystnego bilansu z zeszłego sezonu, na pewno trzeba na nich uważać.

Ostatni rywal - Górnik Jaworzno - zapewne także zaprezentuje się bardzo dobrze w rozgrywkach, bo w Jaworznie nie brakuje zdolnych, młodych piłkarzy.

Podsumowując: jest z kim przegrać, ale z każdym rywalem mozna powalczyć i do każdego meczu będziemy podchodzić z wolą walki o zwycięstwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na jesienne spotkania na Konopnickiej, ale także na boiskach rywali.

Naszej drużynie, ale także wszystkim naszym przeciwnikom życzymy udanych rozgrywek, wielu pozytywnych wrażeń i przede wszystkim braku kontuzji!

Do zobaczenia na boiskach!