statystyki szczegółowe

Aktualności

WYSOKA WYGRANA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

• autor: mukp1999, 2014-06-08 18:59

W wyjazdowym spotkaniu ligowym w ramach 28 kolejki rozgrywek Regionalnej Ligi Juniorów, drużyna MUKP Dąbrowa Górnicza bez większych problemów pokonała zespół Grunwaldu Ruda Śląska 7:0.

Więcej o meczu w rozwinięciu.

Ruda Śląska przywitała nasz zespół niezwykle wysoką temperaturą i wybitnie chamskim zachowaniem pracownika obiektu przy ulicy Czarnoleśnej. Poziom chamstwa i obelg kierowanych w stosunku do naszej drużyny i naszych sympatyków dorównywał jedynie... tuszy tego pożałowania godnego reprezentanta gospodarzy... Tylko tyle o tym prymitywie, bo zwyczajnie szkoda nam miejsca na stronie.

Mecz w tak wysokiej temperaturze, w pełnym słońcu i na mocno nagrzanej sztucznej murawie musiał zbierać swoje żniwo. Zawodnicy obu zespołów cierpieli dolę na boisku a zmiany były konieczne już w pierwszej odsłonie tego meczu. Początek należał do gospodarzy. Nasz zespół tradycyjnie powoli wchodził w mecz i w 7 minucie powinniśmy przegrywać, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał zawodnik Grunwaldu. MUKP pierwszą okazję wypracował sobie w 15 minucie, kiedy to po rzucie rożnym w niezłej sytuacji uderzał z pola karnego Olek Kijas, ale bramkarz zdołał ten strzał sparować. Od tego momentu przejęliśmy inicjatywę na boisku, ale klarownych sytuacji nie stwarzaliśmy sobie  zbyt wiele. Prowadzenie naszej drużynie dał w 20 minucie jej kapitan uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Koniecznego. Bramka Olka jeszcze niewiele zmieniła w obrazie gry, ponieważ gospodarze grali swoje i w 27 minucie dwukrotnie byli bliscy wyrównania. Naszą niefrasobliwość i niedokładność śmiało można zrzucić na karb upalnej aury, w której o błędy jest znacznie łatwiej. W 32 minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska znowu Aleksander Kijas zdołał dojść do strzału, po którym piłka trafiła w ręce stojącego przed linią bramkową obrońcy gospodarzy, ale sędzia okazał się w tej sytuacji niewzruszony i nie wskazał na 11 metr. Od razu dodajmy, że był to jedyny błąd arbitrów w tym meczu a całość zawodów w wykonaniu trójcy sędziowskiej należy ocenić bardzo pozytywnie. W 38 minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Podawał Michał Paluch a obrońcę i bramkarza pokonał Cezary Wróbel. Czarek tuż po strzeleniu bramki pozwolił sobie na obraźliwy gest, który nie umknął uwadze głównego arbitra, który wymierzył naszemu zawodnikowi karę 5 minut refleksji za linią boczną. Grając w osłabieniu mogliśmy i powinniśmy powiększyć prowadzenie, ale świetnej okazji w doliczonym czasie gry nie wykorzystał Adrian Rakoczy.

Do przerwy 2:0 dla MUKP. Zasłużone prowadzenie, ale gospodarze byli groźni i dwukrotnie mieli szansę na zdobycie bramki.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od mocnego akordu. Asystę wyrzutem piłki z autu zaliczył Dominik Pałys a ładnym technicznym lobem nad bramkarzem powiększył nasze prowadzenie Michał Paluch. W 50 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Czarek Wróbel a chwilę później trzeci raz w tym meczu szansę na gola mieli gospodarze, ale na posterunku był grający w drugiej połowie Kuba Żukowski. W 58 minucie w szeregach MUKP zadebiutował Kacper Kaczmarczyk i przy okazji życzymy Kacprowi wielu pieknych chwil w MUKP. W 66 minucie padła najładniejsza bramka meczu. Z lewej strony szarżował Cezary Wróbel szukając miejsca do oddania strzału, ale na szczęście wyłożył piłkę nadbiegającemu Messiemu, który pięknym strzałem zza pola karnego strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Minutę później Michał z Cezarym zamienili się rolami. Podawał Messi a bramkę na 5:0 strzelił Czarek. Losy spotkania były już od dobrych kilkunastu minut rozstrzygnięte i może dlatego raz po raz dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, Na 6:0 podwyższył Czarek Wróbel strzelając trzecią bramkę w tym meczu a asystował mu Mateusz Rekucki. Koleżeńskość w naszym zespole minutę później jeszcze raz dała znać o sobie, bo Czarek będą w dobrej sytuacji do oddania strzału... wypatrzył Matiego, który ustalił wynik spotkania Grunwaldu Ruda Śląska z MUKP na 0:7.

Nasz zespół za grę przez większą część meczu należy pochwalić, bo staraliśmy się grać piłką, wymienialiśmy sporo podań, budowaliśmy akcje od własnej bramki i wyglądało to naprawdę nieźle. Zwycięstwo 7:0 nad Grunwaldem jest najwyższym naszym zwycięstwem w rozgrywkach RLJ.

Gratulujemy chłopcom i trenerowi!

GKS Grunwald Ruda Śląska 98/99 - MUKP Dąbrowa Górnicza 0:7 (0:2)

20 min Aleksander Kijas (głową, asysta Piotr Konieczny) 0:1; 38 min Cezary Wróbel (asysta Michał Paluch) 0:2; 42 min Michał Paluch (asysta Dominik Pałys) 0:3; 66 min Michał Paluch (asysta Cezary Wróbel) 0:4; 67 min Cezary Wróbel (asysta Michał Paluch) 0:5; 79 min Cezary Wróbel (asysta Mateusz Rekucki) 0:6; 80 min Mateusz Rekucki (asysta Cezary Wróbel) 0:7.

MUKP: Włodarczyk (41 Żukowski) - Kijas, Sroga, Juszczyk - Bielecki, Głowacki (10 Pałys, 47 Jefimow), Konieczny, Lacheta (58 Kaczmarczyk), Swoboda (30 Wróbel) - Paluch, Rakoczy (49 Rekucki).

Kary: Grunwald: 3 min                    MUKP: 5 min (Wróbel)